Z wizytą na grobie patrona naszej Szkoły doktora Władysława Matlakowskiego

Delegacja naszego Stowarzyszenia wybrała się z wizytą na                       grób patrona naszej Szkoły.

Władysław Matlakowski zmarł w Zbijewie 26 VI 1895 roku.                 Jego ciało zostało pochowane na cmentarzu w Chodeczu.

Tam właśnie udała się nasza delegacja aby złożyć kwiaty.

Znalezienie grobu Władysława Matlakowskiego nie było łatwe.  Przy wejściu na cmentarz znajdują się katakumby z najstarszymi pochówkami, jednakże okazało się że nie jest to miejsce spoczynku patrona naszej szkoły. Po nieudanych samodzielnych próbach, udaliśmy się na plebanię do proboszcza. Okazało się że proboszcz jest nowy i o Matlakowskim nic nie słyszał, więc odesłał nas do pana grabarz, który akurat przycinał drzewa koło plebani. Na całe szczęście jak na grabarza przystało był on zorientowany  co do miejsca pochówku Matlakowskiego: “pomnik stoi pod krzywą sosną jedyną na cmentarzu, niedawno był odnawiany przez Bractwo Miłośników Ziemi Chodeckiej”

Wróciliśmy się na cmentarz, zlokalizowaliśmy krzywą sosnę a pod nią grobowiec Matlakowskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 + 4 =