Druga wizyta Gotlanczyków

Już po raz drugi Stowarzyszenie Zakopiańska Budowlanka gościło grupę  nauczycieli i uczniów z gotlandzkiej szkoły budowlanej. Goście z Gotlandii – największej szwedzkiej wyspy słynącej z łagodnego klimatu i słonecznych plaż, przebywali na Podhalu od 8-11 września.

Dzięki przychylności dyrektora zakopiańskiego Zespołu Szkół Budowlanych Marka Stopki młodzież ze Szwecji wraz z uczniami “Budowlanki” wykonała w warsztatach szkolnych  ławki ogrodowe. Ich wspólne dzieło trafi pod młotek podczas akcji charytatywnej wspierającej Cristiana – absolwenta “Budowlanki”, który poważnie ucierpiał w wypadku samochodowym. Ten upominek to również ukłon w stronę ofiarnych polskich strażaków zaangażowanych przy gaszeniu pożarów w Szwecji.

W programie wizyty była także wspólna wycieczka w góry, zwiedzanie “Budowlanki” i występ zespołu „Budorze”. Goście z zainteresowaniem śledzili budowę tradycyjnego domu góralskiego.

Młodzież szwedzka była pod wrażeniem tatrzańskiej przyrody, dziedzictwa kulturowego i typowej dla Podhala gościnności. Opiekunowie liczą na poszerzenie współpracy z zakopiańską szkołą o wymianę młodzieży i praktyki zawodowe.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

76 − 73 =